Számítógépen vonatozóknak biztosan ismerős az a probléma, hogy meglátsz a neten egy képet amely mondjuk a kedvenc programodban készült egy járműről és szeretnéd te is letölteni, kipróbálni, de egyszerűen nem bukkansz rá. A Google keresője által felajánlott hivatkozások már rég nem működnek vagy olyan fórumbejegyzésekre mutatnak amiket csak regisztráció és bejelentkezés után lehet elolvasni, hogy aztán kiderüljön már rég nincs semmi a linkelt weboldalakon. És akkor még nem is beszéltem arról, hogy nem elég az adott jármű letöltése, de annak működéséhez még kell kismillió másik letöltés is amik szanaszét vannak elrejtve a világhálón.
Időről-időre akadnak kezdeményezések, hogy ezeken a problémákon átsegítsék a játszani vágyókat, de ez borzasztó erőfeszítést tud igényelni: kitenni az infókat, hogy az adott jármű / pálya / tereptárgy honnan származik, megbizonyosodni, hogy tényleg elérhető és működik a programban, lehetőleg képernyőmentést csinálni róla, minderre valamifajta egyszerűen kezelhető adatbázist építeni, hogy később is minden infó megtalálható legyen, valamint folyamatosan frissíteni, hiszen enélkül ugyanoda jutunk ahonnan elkezdődött az egész.
Itthon is vannak ilyen honlapok, az én részemről leginkább a BVE Klub honlapja ismert amely remekül összefoglalja a magyar témájú BVE / openBVE kezdeményezéseket, de említhetném a railsimulator.hu oldalt is ahol egyre inkább aktívabbak az emberek a DTG féle Train Simulatorral kapcsolatban.
Jelen bejegyzés azonban a Trainzről szól, annak is a talán legjobban elterjedt Trainz Simulator 12-es verziójáról. GumiApo csinált egy blogspotos honlapot (GumiApo Trainz katalógusa), amely blogszerűen mutatja be az általa fellelt kiegészítőket ehhez a vasúti szimulátorhoz. Ahogy elmondta van mintegy 80-90 nagyobb Trainzzel foglalkozó honlap, melyeken többezerre tehető a kiegészítők száma, így ezek felkutatása, a szükséges infók, anyagok összegyűjtése nem kis meló. Ő ezt annyiban csavarta meg, hogy a honlapjára felrakja folyamatosan a tudnivalókat azokról a cuccokról amiket kipróbált, így aztán egyszerűsödik a játékosok élete. Minden egyes járműről vagy éppen tereptárgyról van fotó, a letöltéshez szükséges link, az ebben a játékban használt KUID azonosító, a szerző neve és ha kell a modellekhez még valami akkor arról is ott az infó. Mindez áttekinthető rendszerbe van szedve, a járművezetők és a pályaépítők is megtalálhatják könnyedén amit keresnek.
A legjobb szerintem az egészben az, hogy szinte minden nap frissül az oldal, így ha valaki mindig csak az újabb és újabb cuccokat hajkurássza az aztán tényleg naponta ki tud próbálni, meg tud nézni valami mást.
Utolsó kommentek