Régóta nem írtam a blogra, kezd visszatérni az írhatnék, azonban mivel az utóbbi hónapban csak kapcsolópultot meg Szilit építettem, nem sok téma akad. Az előbbi nem érdekfeszítő - inkább lélekölő - az utóbbi meg még nincs kész, így kevés a téma. Azonban aki követi a blogot, tudja, hogy imádok folyamatosan fejlődni, új technikákat kipróbálni. Utóbbi időben a festéssel vagyok így: bár lassan tizenöt éve fogtam kézbe először szórópisztolyt, azonban mindig van mit tanulni. Az utóbbi időben sok olyan technika jött be a modellezésbe, amit érdemes, és szükséges is kipróbálni, hátha van belőle hasznosítható a vasútmodellező számára. A héten kaptam kezembe a Tanker magazin első, és magyarul is elérhető példányát. Ezt is ilyen dolognak gondolom: szerintem van mit tanulni belőle.

A készítők minden megjelenő számnak tematikát adnak. Az elsőé a rozsda - hogyan lehet rozsdás modelleket készíteni. Van a magazinban néhány cikk, amely más-más leharcolt, rozsdásodó katonai jármű festsét mutatja be. Ezeket a modelleket megnézve, és a technikákat alkalmazva szerintem a vasútmodellezésben is lehet szép dolgokat építeni. Sokat lehet ezekből a modellekből tanulni, mert a tank és a vasúti kocsi is ugyanolyan acélból van, mind a kettő elkezd előbb-utóbb fakulni, rozsdásodni - megjelennek rajta a használat és az időjárás nyomai. De nem csak tank építéséről lehet a lapban olvasni, hanem például van cikk lerobbant furgon építéséről is, ahol szintén lépésről lépésre lehet látni, milyen technikával érte el a készítő a kívánt hatást. Ráadásul ehhez egy rém egyszerű, régi autómakettet használ, minden “soktízezerbe" kerülő alap nélkül. A végeredményről pedig nem az olcsóság jut eszembe. A cikk olvasása után az jutott eszembe, hogy némely fradis Szergej vagy Bobó is visel ilyen szakadt gúnyát, mint ez a furgon, épp csak az ablakai nincsenek betörve. Ennek a modellnek a kapcsán a cikkíró például azt is bemutatja, hogy miként lehet betört ablakot készíteni - a hatás szerintem tökéletes.

A végére hagyom azt, ami szerintem számunkra, vasútmodellezők számára minden kétséget kizárva hasznos lehet: közel tizenhat oldalon keresztül vannak olyan cikkek a lapban, amik alapvető technikákat, illetve az AK-Interactive által forgalmazott termékek használatát mutatják be. Végre lehet látni, hogy mi, mire való, és a használatával milyen hatást lehet elérni. Ilyenek pl. a karcolások, festék-lepattogzódások készítése. De vannak különlegesebb dolgok is: vasútmodellezőknél is érdeklődésre tarthat számot a fehérfém és réz alkatrészek felületén kémiai oxidáció révén patinát kialakító termékek, vagy a rég elfeledett művészolajok használata.

A lényeg, hogy mindenkinek ajánlom a kiadványt. Hozzájutni a makettshop.hu weboldalon keresztül lehet, vagy aki nem szeret a neten rendelni, Budapesten, a Kék Kobrában vagy a Szikla-főnixnél is megveheti.
A képek a makettshop.hu-ról és a https://www.facebook.com/TankerMagazine?fref=ts oldalról származnak,
és a címlap kivételével az angol nyelvű változatot ábrázolják.
Utolsó kommentek