Gondolom nem én vagyok az egyetlen aki megőrül a vonatos bizbaszokért, amiket hívhatnánk akár izéknek, bigyóknak és cuccoknak is. Közös jellemzőjük, hogy nem igazán hasznosak, a kívülállók számára értelmetlen baromságok, viszont kapcsolódnak a vonatokhoz, ami miatt meg egyszerűen nem lehet otthagyni őket a boltban vagy leszakadni róluk az internetes webáruházban. Arra jutottam, hogy indítok egy sorozatot, amelyben megmutathatjuk egymásnak az ilyen jellegű cuccainkat. Aki beszállna a sorozatba, az kérem ne habozzon és írjon egy e-mailt pár sorral a tárgyról, megszerzésének miértjéről és körülményeiről, valamint csatoljon néhány fotót is és küldje el az info kukac vonatmagazin pötty hu címre!
Kezdem én a sort: korábban már bemutattam a pénzgyűjtő dobozomat, most azonban jöjjön egy sokkal haszontalanabb, de jól kinéző tárgy:
A WiZ cég piacra dobott 2011 novemberében egy képnézegetésre használható diorámát, vagy inkább nem is tudom micsodát. Röviden a dolog arról szól, hogy kidolgozták háromfajta japán vonat utasterét, az ablakot pedig üresen hagyták. Az utastér mögé tárolót tettek ahova remekül betehető egy telefon, így aztán az azon mutatott kép kitölti a teljes ablakot, azt a hatást keltve mintha éppen ott vonatoznánk. Kellőképpen elborult, ugye? Szerintem is.
Nyerges Norbi gondolom fogta a fejét amikor megkértem arra, hogy szerezzen be egy ilyet nekem, de becsületére legyen mondva jól vette az akadályt, ma csengetett a postás a kezembe nyomva többek között ezt is. A fenti képen látható, hogy tulajdonképpen miről is szól az egész, hogyan lehet a telefont hozzátársítani ehhez a mini életképhez.
A dobozban nem volt túl sok minden, csak kellőképpen becsomagolva maga a tárgy, ami a JR 113-as sorozatú motorvonatát mutatja be (ezen kívül létezik még a 185-ös sorozat és az Oha35-ös belseje). Az utastérben utazó hölgy ráadásul extra védelmet kapott. A kép előterében a zacskóban egy bőrönd látható valamint felragasztásra váró kis asztal az ablak alá.
Hátulról, kinyitva. A bal oldali műanyagon kis szivacs van, ez segíti elő azt, hogy a telefon ne mozogjon össze-vissza, viszonylag fixen tartja a helyén a készüléket. Utóbbi lehet többek között iPhone, Samsung Galaxy, Xperia, a lényeg, hogy férjen be 130x66x25 mm-es helyre.
És a végső állapot, berakva a mobilom a helyére, rajta egy képpel amelyet a szlovéniai Bledben fotóztam vele, bár nem vonatról. Az érintőképernyő miatt nyilván lehet a képek között váltogatni, ugyanakkor azok a fotók lehetnek az igazán jók amelyeket tényleg vonatról, vonatablakból lőttünk.
Gondolom a hátrányai egyből mindenkinek beugranak:
- ha nincs kikapcsolva az automatikus zárolás/kikapcsolás funkció a telefonon, akkor rövid időn belül elsötétedik a készülék képernyője, azaz tulajdonképpen az ablak
- poénnak jó, de macerás a képnézegetés miatt betenni a helyére a telefont
- ha éppen hívnak akkor vagy megpróbálod kikapni a helyéről a készüléket, vagy a műanyag cuccal a füleden telefonálsz, meglehetősen vicces hatást keltve.
Mindemellett baromi jól néz ki a polcon, papírképet az ablakba téve kellemes emlékeknek állít méltó helyet a szobában.
Utolsó kommentek