Mini bejegyzés egy mini modulról, azaz ismét T-trak lesz a téma.
Anno még nem tudom milyen oknál fogva beszereztem Japánból egy Tomytec fürdőépületet, mondván jól néz ki és ránézésre meg lehet róla állapítani, hogy a felkelő nap országából való. Sokáig nézegettem és elképzelni nem tudtam, hogy hol is fogom felhasználni. De legalább olcsó volt. Aztán valamelyik este a klubban úgy döntöttem, a brit T-trak moduljaim mellé összedobok egy japánt is aminek mindössze egy témája lesz: a fürdő maga.
A modul faanyaga még egy korábbi amerikai rendelésből származik, összerakva várta a sorsát. Korábban egy fél brit állomást képzeltem el rá némi városi részlettel és úttal, csak valahogy nem akart összeállni a kép, no meg építkezni sem akaródzott. Úgyhogy inkább a japán témát vettem elő a következő módon:
A megszokott duplavágányos Unitrack síneket kapta meg a modul, a hosszabb 248 mm-es, a rövidebb pedig 62 mm-es. Utóbbi betáplálással van ellátva, így ezt berakva a többi modul mellé máris üzemeltethetők a vonatok. A sínek előtt levélőrlemény látható leragasztva, a síneken túl pedig berajzolva a fürdő helye, valamint a hozzá vezető gyalogútnak némi homok leszórva.
Száradás után a többi részre is felkerült a levélőrlemény, amely így a fű alapja. Azt gondolom, hogy jobb hatást mutat így a fű, mintha csak a sima falapra lenne leszórva.
Nem követtem el a múltkori hibát, azaz még az épület leragasztása előtt leszórtam a füvet a crash-től kölcsönkért Noch eszközzel. Ehhez a Vasútmodell Centrum saját készítésű szórható füvét használtam, egészen jó áron lehet beszerezni náluk különböző színösszeállítású fűcsomagokat.. Azt hiszem ez az Ipolymenti névvel ellátott darab amúgy. Az tetszik benne, hogy nem tűnik annyira egysíkúan valószerűtlenül zöldnek. Persze nagyobb felületen nem árthat keverni, de ekkora méretben szerintem egyáltalán nem rossz.
Ta-damm: felragasztva a fürdő épülete. Egészen uralja így a látképet, nem igaz? A ház szétszedett állapotban érkezik a Tomytectől, ragasztás nélkül simán összepattintható. A festése nem túl steril, így akár egy-az-egyben felhasználható a modulon.
Az épületet körbevettem különböző színű bokrokkal, melyek a Woodland Scenics-től származnak (a kép bal oldalának tetején látható az egyik ilyen doboz). Pár csipet bokor felhasználásával egészen jó eredményt kaphatunk. Az épület elején a gyalogút által leválasztott résznél azt néztem meg mi történik akkor, ha nem elszórom ide-oda a bokrokat, hanem egy nagy masszát alkotva próbálom elhelyezni a modulon egyfajta növénydzsungelként. Nem néz ki annyira jól, mint amennyire hittem.
További növényzet elhelyezése után kerül némi piros virágmező is a fürdő mögé. Ide már a villamosos kis terepasztalomon is felhasznált, morzsált Tomytec virágokat használtam fel ismét, mert kinézetre bejönnek és még bőven van belőlük. Kicsit tartottam tőle milyen lesz a gyalogút amelyet homokból alakítottam ki, de nem sikerült rosszra, nem üt el a környezettől.
Az előző képnél is feltűnhetett: emberek is kerültek a modulra, bár ezúttal nem nagy számban. Némi üdvözlő személyzet, valamint a fürdőt meglátogató emberek. Több nem is kell, még talán hátra, az épület mögé teszek majd valamikor egy fát aprító embert, de ezek így pont jók, nem veszik el a hangsúlyt az épületről.
Ennyi lenne mindössze ezen T-trak modul bemutatója, összeállítása. Azt hiszem ez a modul jól szemlélteti azt amire ez a T-trak létrejött: egy ötletből viszonylag hamar ki tud nőni egy megvalósult modul alig pár anyag felhasználásával. Úgy vélem itthon is elterjedhetne ez a szabvány, szerintem más is érdeklődve nézné ki-mit hozott össze egy A4-es lapnál alig valamivel nagyobb felületen.
Utolsó kommentek