A tegnapi után újabb programajánló a hétvégére, ezúttal a Magyar Vasúttörténeti Parktól:
2013. június 22-én, szombaton megrendezésre kerülő "Magánvasutak Találkozója" című program szervesen kapcsolódik a Vasúttörténeti Park Múzeumok Éjszakája rendezvényéhez, annak mintegy "előhangjaként". A magyar vasúti áruforgalmazásban egyre nagyobb szerepet kapnak az uniós vasúti liberalizáció nyomán a magánvasút vállalatok. Ezeknek a cégeknek – és természetesen az általuk üzemeltetett mozdonyoknak – seregszemléjét rendezi meg a Magyar Vasúttörténeti Park. A különleges mozdonyok találkozója kiváló alkalom a vasútfotósoknak is, hogy a különböző magánvasutak flottájában üzemelő mozdonyokat mind nappali, mind pedig éjszakai fényviszonyok között, az év leghosszabb éjszakáján, egy helyen megörökíthessék. A rendezvény várható résztvevői:
MÁV Nosztalgia: A25.016-os sorozatszámú Nagybobó, és Nohab mozdonyai,
Bobó Kft.: M44-es mozdonya,
GYSEV Zrt.: "GYSEV 140" matricás Taurus és a 92 530 651 004-9 "Ludmilla" járművei,
Rail Cargo Hungária Zrt.: Taurus mozdonya,
DB Schenker Rail Kft.: 0469-es sorozatú dízel-hidraulikus mozdonya,
MMV Zrt.: LDE típusú mozdonya (Nagydácsia),
Rail Cargo Carrier Kft.: ÖBB cégjelű 2068-as sorozatú dízelmozdonya.
A Vasúttörténeti Park "B" fordítójánál felsorakoztatott járművek 12:00 és 15:00 órakor, illetve a Múzeumok Éjszakáján 23:00 órakor járműparádé keretében is bemutatkoznak. (A Vasúttörténeti Park a programváltoztatás jogát fenntartja.)
A múzeumok éjszakája és a vasút 2
2013.06.17. 09:57 IST
Szólj hozzá!
Címkék: kiállítás múzeum múzeumok éjszakája magánvasút
A bejegyzés trackback címe:
https://vonatmagazin.blog.hu/api/trackback/id/tr85362958
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.
Utolsó kommentek